Kovové odznaky

Nechte si vyrobit odznak či brož s vlastním designem podle firemního loga. Stačí nám poslat grafiku loga. O vše ostatní se postaráme my. Navrhneme tvar, velikost a typ podle toho, pro jaký účel je odznak určen a kdo ho bude nosit. Zpracujeme vám zdarma cenovou nabídku vč. 3D vizualizace, abyste viděli jak bude váš odznak vypadat.


Reliéfní odznaky - malované odznaky

Nejčastější typ kovového odznaku. Je vyráběn jako odlitek technologií odtředivého lití ze slitin cínu nebo zinku (ZANAK). Tělo odznaku je tvořeno 2,5D reliéfem podle grafiky loga. Barevné části grafiky jsou prohloubeny a lze je vyplnit barvou (tzv. malované/smaltované odznaky). Tento typ odznaku je vhodný pro jednodušší grafiku/loga s méně barvami. Každá barva musí být oddělena tenkou linkou kovu, aby se barvy neslily dosebe. U složitejší grafiky kde je více barev navazujících na sebe je někdy složité barvy oddělit od sebe, tak aby se zachovala grafika loga. V takovém případě je vhodnější zvolit odznak s digitálním UV potiskem.

3D/plastické odznaky - pouze kovové

Odznak nemusí být vždy jen barevná kopie loga nebo plochý. Když to grafika loga dovolí, lze jej udělat čistě jen kovový příp. 3D/plastický, vzdušný, ... . Tyto odznaky jsou vyráběny stejnou technologií jako reliéfní odznaky.

Odznaky s digitálním UV potiskem

Odznaky vhodné pro složitou grafiku s jemnými detaily nebo malými nápisy. Tělo odznaku je vvyfrézováno z mědi a následně je přiletován PIN/jehla a odznak se pokoví niklem nebo lesklou mosazí. Na hotový kovový odznak se natiskne požadovaná grafika speciálním inkoustem, který je vytvrzovám UV světlem. Pro výrobu využíváme profesionální tiskárnu MIMAKI. Tisk je prováděn ve formátu CMYK s podtiskem bílou barvou a finálním přetiskem transparentním lakem pro vyšší odolnost.


Dámské odznaky a firemní brože

I odznak vycházející z firemního loga může vypadat jako šperk či módní doplněk. Nekdy stačí přidat jen kamínky, někdy je možné vytvořit šperk přímo ve tvaru loga.


Možnosti připínání odznaků: 

  • PIN (hřebíček) /2 PINy
  •  jehla
  • magnet
  • šroub s maticí
  • brožová mechanika (vyklápěcí jehla)


Pokovení (galvanizace) vhodné pro odznaky:

  • nikl (stříbrný kov), lesklá mosaz (zlatý kov)
  • pro reliéfní a plastické 3D odznaky bez malby lze volit i staroúpravy s patinou - staroměď, starocín/starozinek/starostříbro, staromosaz 
  • pro dámské brože lze použít i pokovení drahými kovy jako je Rhodium, Platina či Zlato a Stříbro